Ősi nemesi Család (nagybócsai) előnévvel láttam meg a nap fényesebb oldalát. A család történetét több mint félezer évre visszamenőleg ismerem. Nagyapámmal (nagybócsai Sárközy József), Édesapámmal egyetemben (nagybócsai Sárközy Olivér)" mint Horthy tisztjei, a család, "a kiváltságosok" táborát erősítette a kommunista rendszerben. Nem kaptak munkát sehol. majd édesapám kapott a 70-es évektől, de a végzettségének megfelelően haláláig nem tölthetett be vezető állást. Én magam is élveztem e" kitüntető" figyelmet a bolsevik kor "haláláig?". De hurrá vége lett? Ma már tanulhatok, dolgozhatok felszabadítottak a zsarnoki elnyomatásom alól, de nem csak engem, hanem az utódaimat is. Mondom! Tanulhatunk, dolgozhatunk, eljött az oktatás megreformálásának ideje, és a munkahelyeknek százezreivel találom magam szemben! Segíts, hogy a nagy lehetőségek útvesztőjében el ne tévedjek, tévedjünk. Kérlek navigálj a megfelelő irányba, nehogy zsákutcába keveredjek!
Azért azt jó ha észben tartjátok!
Nem mi h