Keep up to date with every new upload!

Join free & follow theremixer
Share
  • 17
  • 6 years ago
emision Special per NENE TEREZEN

emision Special per NENE TEREZEN

Sot mbushen 8 vjet nga dita kur Papa Gjon PAli i Dyte shpalli lumturimin e humanistes Shqipetare Gonxhe Bojaxhi, e njohur boterisht si Nene tereza.
E lindur ne Shkup 26 Gusht 1910 nga prinder Shqipetare Nene Tereza per gjysem shekulli u vu ne sherbim te te braktisurve ne indi dhe mbare boten.
ajo mbylli syte me 5 shtator 1997 ne moshen 87 vjecare dhe prehet perjetesisht ne seline e Urdherit te Misionareve te Bamiresise ne Kalkuta

Comments