Keep up to date with every new upload!

Join free & follow Krytyka Polityczna
Łódź: Premiera „Podręcznika dla klasy pierwszej” Tomasza Piątka (2011-09-13)

Łódź: Premiera „Podręcznika dla klasy pierwszej” Tomasza Piątka (2011-09-13)

Playing tracks by

Piątek, Dunin.

Łódź: Premiera „Podręcznika dla klasy pierwszej” Tomasza Piątka (2011-09-13)

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem poświęcone jego najnowszej książce „Podręcznik dla klasy pierwszej”. Prowadzenie: Kinga Dunin.

13 września 2011, Świetlica KP w Łodzi

Najnowszy Podręcznik dla klasy pierwszej do nienauczania na terenie całej Polski, opracowany bez poszanowania praw biskupów diecezjalnych, niezgodny z żadnym rządowym programem. Podręcznik dostosowany jest do możliwości każdego ucznia: nie uwzględniając potrzeb najsłabszych, psuje rozwinięte umiejętności uzdolnionych, żeby było sprawiedliwie. Głównym celem czytanek jest mieszanie w głowach i sianie zamętu.

WARTO WIEDZIEĆ: Po przeczytaniu rodzą się wyłącznie wątpliwości. Ta książka to istny horror.

Comments

Krytyka Polityczna

Tomasz Piątek (1974) - pisarz, publicysta, felietonista „Krytyki Politycznej”. Protestant. Ukończył lingwistykę na Universita’ degli Studi di Milano. Pracował jako dziennikarz w „Polityce”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadiu, Radiostacji, współtworzył Kino Polska, był też copywriterem i ekspertem-psycholingwistą. Publikował felietony w miesięczniku „Film” i w „Życiu Warszawy”. Autor m.in. opartej na własnych doświadczeniach głośnej powieści Heroina. Jego Pałac Ostrogskich był w finale Nagrody literackiej Nike (2009). W 2010 za Węża w kaplicy otrzymał nominację do Paszportów Polityki. Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazał się jego Antypapież (2011).

Kinga Dunin (1954) - publicystka, pisarka, krytyczka literacka, socjolożka kultury, feministka. Jedna z głównych postaci środowiska Krytyki Politycznej. Autorka felietonów pisanych do „Wysokich Obcasów”, licznych publikacji i opracowań naukowych. W 1996 wydała powieść Tao gospodyni domowej, następnie Tabu i Obciach. W 2001 jej książka Karoca z dyni znalazła się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej Nike.