Keep up to date with every new upload!

Join free & follow Krytyka Polityczna
Łódź: Czyja solidarność, czyj egoizm? Kryzys i wspólnota europejska (2012-11-05)

Łódź: Czyja solidarność, czyj egoizm? Kryzys i wspólnota europejska (2012-11-05)

Playing tracks by

Mączyńska, Sturis, Ostolski.

Czyja solidarność, czyj egoizm? Kryzys i wspólnota europejska

Debata z udziałem prof. Elżbiety Mączyńskiej (PTE), Dionisiosa Sturisa (TOK FM) i Adama Ostolskiego (Zielone Wiadomości). Prowadzenie: Michał Sutowski (KP)

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, 2012-11-05

Debata ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób kraje południa wpadły w pułapkę zadłużenia - z naciskiem na problemy Grecji - i jaka powinna być odpowiedź na zaistniały kryzys? Zaciskanie pasa, nauczki i nakazy czy może europejska solidarność? Kto odpowiada za obecną sytuację i kto powinien za to zapłacić?

Debata jest częścią międzynarodowego cyklu „Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i nowe ruchy społeczne”, finansowanego przez Open Society Foundations.

Comments

Krytyka Polityczna

Prof. Elżbieta Mączyńska - ekonomistka, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Pracuje w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Jest członkinią Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki. W latach 1994-2005 pełniła funkcję Sekretarza naukowego i członkini Prezydium Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów. Autorka, współautorka i redaktor ok. 150 publikacji naukowych dotyczących m.in. finansów przedsiębiorstwa.

Dionisios Sturis urodzony w Salonikach politolog. Obecnie pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się polityką zagraniczną. Stypendysta Fundacji Rządu Greckiego, dzięki której w latach 2009-2010 obserwował rozwój sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju. Jako korespondent polskich mediów relacjonował protesty, demonstracje i działania ruchów społecznych w Grecji.

Adam Ostolski socjolog, filozof, tłumacz i publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej i polityk partii Zielonych. Wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Publikował m.in. w Res Publice Nowej, Odrze i Więzi. Obecnie jest współredaktorem naczelnym pisma Zielone Wiadomości.